Для розвитку українсько-литовської співпраці за сприяння Українського союзу промисловців і підприємців, Ділової ради «Україна-Литва» у Дніпрі відкрито Почесне консульство Литовської Республіки. Очолив його відомий в області підприємець і меценат Віталій Півняк. Консульство у м. Дніпро є сьомим в Україні, і час його відкриття співпадає з головуванням Литовської Республіки у Європейському Союзі.
Головні завдання консульства – захист інтересів громадян Литви, що знаходяться на території Дніпропетровського регіону, зміцнення економічного співробітництва між представниками регіону та бізнесменами Литовської Республіки, розширення культурних зв'язків і подальший розвиток політичного діалогу між двома країнами.
Віталій Півняк вже близько 10 років активно працює над розширенням ділової співпраці з Литвою. На його рахунку успішна презентація палива виробництва концерну ORLEN Lietuva на ринку Дніпропетровська разом з компанією «Нефтек Оіл». У 2013 році було підписано контракт між ДМК ім. Дзержинського та Литовським тепловозним ДЕПО «ДЕПАС» з ремонту тепловозів у Литві. Активно працює програма обміну студентами між Національним гірничим університетом та Вільнюським технологічним університетом. Постійну підтримку одержує Литовський культурно-діловий центр «Гінтарас». Найближчим часом мають отримати логічне завершення проекти співробітництва у галузі медицини та транспорту. Дніпропетровська клінічна лікаря ім. Мечникова налагоджує партнерські зв’язки з литовською клінікою «Кардіоліта».
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (скорочена назва – ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області) (далі – Головне управління) є територіальним органом Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, уповноваженим на забезпечення реалізації державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб.
На месте, где сейчас возвышается Храмовый ансамбль, в старину находилось древнее поселение – городище Старая Самарь, вблизи которого была построена Новобогородицкая крепость. Пресвятая Богородица Сама выбрала и подготовила место для храма: ровная поляна в середине соснового леса, удивительным образом открывшиеся источники с водой, многие чудеса, связанные со строительством храма. Обо всем этом рассказывают наши гиды-экскурсоводы, встречающие паломнические группы и гостей храма.
Храм является братским молитвенным представительством скита святой праведной Анны на святой горе Афон. В скором времени храм получит официальную грамоту, подтверждающую молитвенное общение со святогорцами. Иконостас и главные иконы храма в часть святых и праведных Богоотец Иоакима и Анны также написаны мастерами святой горы Афон и переданы храму с благословением афонских старцев.
Не имея возможности попасть на святую гору, женщины могут посетить наш храм и приклониться перед мощами святой праведной Анны, матери Пресвятой Богородицы, покровительницы материнства и семьи, целительницы бесплодия. Мощи были переданы из скита святой Анны в дар впервые, больше в мире места для поклонения им нет. Здесь также принимаются записки на поминовение на святой горе Афон в скиту святой праведной Анны.
Храм и весь ансамбль спроектирован в византийском стиле. На территории находится несколько удивительных святынь.
Благодійний Фонд «Помагаєм» працює з 2009 року. За 10 років надав допомогу та реалізував безліч проектів на суму понад 78 млн грн. Серед основних завдань: комплексна допомога важкохворим дітям (оплата лікування, адвокація, арт-терапія); підтримка сімей в складних життєвих обставинах, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу; створення реабілітаційного центру для дітей з ДЦП, інтеграція осіб з інвалідністю в суспільство; підтримка культурних ініціатив тощо.