Варто піднятися від Хрещатика старовинною вулицею Городецького, і ви потрапите в одну з найзатишніших частин Києва – на площу ім. Івана Франка, в центрі якої легко підноситься в небо блакитно-біла будівля. Пам'ятка архітектури, що налічує понад 100 років, створена видатними зодчими І. Шлейфером та Л. Гінзбургом.
Відкриття першого сезону театру “Соловцов” (таку назву дістала споруда від імені антрепринера, режисера і актора М.М. Соловцова) відбулося 11 жовтня 1898 року.
І з цього часу дух істинної творчості не залишає його. Неможливо навіть перелічити митців, що “намолили” цей храм мистецтва, кожне ім¢я – театральна легенда.
Подібними легендами овіяна й історія Національного академічного драматичного театру ім. Іван Франка, який з 1926 року оселився за цією адресою. Непростими, проте сповненими мистецьких шукань були роки становлення колективу, що розпочав свою діяльність 1920 року у Вінниці. Очолив його видатний український режисер, театральний діяч, актор Гнат Петрович Юра, який керував ним з 1920 по 1964 рр. Завдяки його енергії рок за роком створювалась Академія сценічного мистецтва. Відточували майстерність режисери: Василь Василько, Борис Глаголін, Кость Кошевський, Бенедикт Норд, Мар’ян Крушельницький, Юхим Брилль, Борис Балабан, Дмитро Алексідзе, Володимир Оглоблін. Тут творили сценографи: Анатолій Петрицький, Матвій Драк, Вадим Меллер, Борис Ердман, Моріс Уманський, Данило Лідер. Зараз головним художником театру є учень Лідера, Андрій Александрович-Дочевський. Зі сцени звучала музика Михайла Вериківського, Платона Майбороди, Ігоря Поклада. Сьогодні ми співпрацюємо із Сергієм Бідусенком, Юрієм Шевченком, Володимиром Бистряковим.
Українська мистецька еліта: драматурги, сценографи, режисери, вважали й вважають за честь бути представленими на кону франківців, який пам¢ятає і пишається іменами Наталії Ужвій, Амвросія Бучми, Поліни Нятко, Юрія Шумського, Мар¢яна Крушельницького, Ольги Кусенко, Аркадія Гашинського, Віктора Цимбаліста, Нонни Копержинської, і багатьох, багатьох акторів, які впродовж десятиліть творили театр.