Цирк «Кобзов» — лідер циркового мистецтва, самий найбільший цирк України.
Історія розвитку Цирку почалася у 1999 році, завдяки наполегливій праці, закоханого в циркове мистецтво, Миколи Кобзова.
На сьогодні цирк «Кобзов» володіє трьома пересувними цирковими комплексами з сучасним обладнанням та технікою. В компанії працює понад 400 співробітників – фахівців своєї справи. Наша гордість – артисти, призери і лауреати відомих Фестивалів циркового мистецтва.
Цирк «Кобзов» щорічно проводить фестивалі: «Золотий трюк» и «Зірки майбутнього». Артисти з усього світу демонструють свої таланти, беруть участь у змаганнях і з’являються майбутні зірки циркового мистецтва.
За 20 років існування втілено понад 50 видовищних шоу програм! Постановкою яких займалися кращі циркові режисери, хореографи, композитори та актори.
Розвиток і популяризація циркового мистецтва в Україні та за її межами. Цирк «Кобзов» за сімейні цінності, ми даруємо радість та позитивні емоції. Підтримуємо та фінансуємо благодійні фонди.
Щорічно цирк «Кобзов» організує благодійні виступи для соціально-незахищених категорій населення, приймає участь у благодійних акціях.
• Цирк «Кобзов» – це єдина команда, а не організація.
• Головний потенціал – наші співробітники. Від кожного з них залежить подальший успіх Цирку.
• Розвиваючи своїх співробітників, ми зростаємо як компанія.
• Кожен співробітник Цирку «Кобзов» розуміє і поділяє відповідальність за себе і за тих людей, які працюють поруч.
Місія цирку – зберегти традиції циркового українського мистецтва, стати найбільш передовим і розвиненим цирком країни, бути на крок попереду конкурентів. Створювати оригінальні інноваційні номера, атракціони і спектаклі.
Понад 600 тисяч дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей з обмеженими можливостями здоров’я, інвалідів, малозабезпечених родин, воїнів АТО та їх родин отримали можливість побачити Шоу цирку «Кобзов».
Ми допомагаємо дітям не тільки матеріально, а головне – робимо свій внесок в їх соціальний розвиток: намагаємося відкривати для них нові горизонти, розкривати таланти, реалізовувати їх потенціал. З цією метою на постійній основі ми проводимо різноманітні розвиваючі заходи і акції. Уроки і майстер-класи, в тому числі з видатними і відомими артистами цирку «Кобзов».
Для ветеранів циркового мистецтва організовуються регулярні зустріч – ми віддаємо їм данину поваги і намагаємося встигнути зробити для них якомога більше. Наші співробітники відвідують ветеранів-артистів цирку, вітають зі святами і Днями народження.
Ми відкрили музей циркового мистецтва України. Екскурсія музеєм циркового мистецтва знайомить відвідувачів з багатовіковими традиціями циркового мистецтва, починаючи з вуличних балаганів й закінчуючи досягненнями сучасників. Музейна колекція цікава не тільки шанувальникам циркового мистецтва, але й професіоналам, мистецтвознавцям й дослідникам історії цирку.
Коли в останнє Ви були в Цирку?
Якщо були у нас нещодавно, то ще пам'ятаєте свої охи та ахи від того, що відбувається на арені. І раз Ви на цьому сайті, то хочете ще :)
А якщо вже й не пам'ятаєте коли це було чи навіть не було зовсім, то обов'язково сходіть. Ми тішимо і дітей, і дорослих, і закохані парочки, і зрілі сім'ї. Адже, як кажуть: Цирку всі віки покірні.
Львовский цирк — одно из любимых мест веселого семейного отдыха во Львове. Здесь часто гастролируют известные цирковые коллективы мира. Львовский цирк — центр циркового искусства, который имеет общегосударственное и международное признание: на его арене выступали и выступают величайшие артисты, имена которых вписаны золотыми буквами в историю циркового искусства, которых хорошо знает и помнит не одно поколение зрителей.
Цирк во Львове находится у подножия Святоюрской горы, на вершине которой находится собор Святого Юра. Он был построен в 1969 году по проекту архитекторов А. Бахматова и М. Каневського.
При Львовском государственном цирке работает детская студия. Дети бесплатно занимаются на его манеже и в спортивных залах. Работают с детьми профессиональные цирковые артисты, по возрасту или в силу других причин отошли от непосредственного участия в постановках цирковых представлений.
Харківський цирк є одним з найстаріших і найавторитетніших установ даного профілю в Україні. Історія цирку складається з ряду славних сторінок, що дає нам можливість по праву пишатися досягненнями багатьох поколінь артистів і працівників цирку.
Недавні архівні знахідки свідчать про те, що перші опалювальні дерев'яні цирки почали з'являтися в нашому місті з початку 60-х років 19 століття.
Однак, прийнято вважати, що першим по справжньому стаціонарним цирком в Харкові був цирк відомого австрійського підприємця Альберта Саламонского (господаря і засновника Московського цирку на Кольоровому бульварі).
Також в місті працювали в різний час цирки братів Годфруа, А. Фюррера, братів Нікітіних, Чинізеллі та інших.
Але головне полягає не в датах, а в дійсно славної творчої роботи таких корифеїв дореволюційного цирку, як А.Саламонскій, брати Нікітіни, дует Бім-Бом, брати В. І А.Дурови, І.Піддубний і ряд інших артистів і циркових борців.
Поступово застарілі дерев'яні будівлі змінилися капітальними. На початку 20-го століття в 1906 році було споруджено будинок цирку Грікке, а в 1911 році будівлю цирку Муссури (збереглося до цього дня). Нові будівлі дали потужний поштовх інтересу до циркового мистецтва.
Таким чином Харків став одним з небагатьох міст в Європі, в якому одночасно працювали по два стаціонарних цегляних будівлі.
Справедливості заради треба відзначити, що в циркових будинках часом працювали і театральні трупи, тому ці будівлі називалися цирки-театри.
Після революції Харків, як столичне місто, продовжував відповідати найвищому рівню в сфері циркового мистецтва.
У 30-і роки був проведений капітальний ремонт з добудовою Харківського цирку (колишнього цирку Грікке). Був повністю замінений купол будівлі.
Нині в ньому діє Українська дирекція з підготовки циркових атракціонів та номерів. У колишньому будинку цирку Муссури довгі роки працював Харківський театр оперети (нині воно знаходиться в аварійному стані).
У 1932 році цирк очолив видатний діяч циркового мистецтва заслужений працівник культури УРСР Фред Дмитрович Яшина (1901-1987 р.р). Він був директором цирку до 1982 року. Паралельно він керував літнім Дніпропетровським цирком, капітальним будинком, побудованим під його керівництвом в післявоєнні роки.
За безпосередньої участі Ф.Д.Яшінова, починаючи з 30-х років були підготовлені багато нових номера, атракціони і цілі програми.
Саме він дав путівку в життя видатної артистки, народній артистці СРСР, Герою Соціалістичної праці, Харків'янці Ірині Миколаївні Бугримової - першої радянської дресирувальниці хижих тварин. Сьогодні площа, на якій знаходиться новий Харківський цирк носить її ім'я.
Зі стін Харківського цирку вийшли такі видатні артисти як дресирувальник левів народний артист РРФСР А. Буслаєв (перший чоловік І.Бугрімовой), заслужений артист РРФСР К. Берман - відомий клоун, який народився в касі цирку, віртуоз-еквілібрист - заслужений артист РРФСР П. Маяцький , життя якого багато років була пов'язана з Харковом, який очолив 1-й Український національний цирковий колектив, підготовлений і виготовлений на манежі Харківського цирку.
Головними режисерами Харківського цирку були: С.М. Однопозов, з 1953 по 1974 р.р. - Кандидат мистецтвознавства Е.М. Зискинд (надалі директор Харківської філії Всесоюзної дирекції з підготовки циркових програм, атракціонів і номерів), з 1974 по 1994 р.р. заслужений працівник культури УРСР, відомий режисер масових видовищ В.С. Гамер, з 1994 по 2001 р.р. - Заслужений діяч мистецтв А.А. Житницький.
На манежі Харківського цирку вперше вийшов на манеж в ролі клоуна-килимового в майбутньому народний артист СРСР, «сонячний клоун» О.Попов.
У 1974 році Харківський цирк переїхав в нову будівлю, на манежі якого 9 квітня було дано перше уявлення.
Важко перелічити всіх великих артистів, які працювали тут, ось лише кілька імен: народні артисти СРСР Ю. Нікулін, В. Філатов, Х. Заріпов, І. Кантемир, М.Запашний, Л. І В. Шевченко, Олівець (М.Румянцев ), народні артисти Росії В. Запашний, М. Шуйдін, Т. і Ю. Кукес, В. Шемшур Ю. Авьеріно, Ю. Куклачов, А. Марчевекій, Е. Майхровський, Е. Беляузр, С. Ігнатов, А. Вісетаев , Т. Нугзар, Ю. Мерденов, С. Бегбуді, Ю. Дуров, Б. Бірюков та багато інших.
Практично всі видатні артисти Радянського цирку виступали на нашому манежі.
Сьогодні Харківський цирк є кузнею творчих кадрів для Українського цирку.
З 1982 р по 2001 р директором Харківського цирку був Н. М. Юнаков, з 2001 року по теперішній час директором Харківського цирку є А. А.Жітніцкій.
За останні десять років випущені номери різних жанрів, зокрема: «Повітряний політ» п / р С. Манчука, «Повітряний політ» п / р С.Коваленком, «Партерний політ» п / р С. Шаталова, «Політ без сітки» п / р М. Севрюкова, "Гра з батогами ЗОРРО", "Вільна дресура поні" п / р А.Спектора номера жонглерів, наїзників, акробатів. У вересні 2008 року відбувся випуск нового номера "Акробати на батуті" під керівництвом Е. Захарова.
У цирку підготовлений новий атракціон «Дресировані леви» п / р А. Пинко, його прем'єра відбулася у вересні 2006 року. Цей атракціон присвячений пам'яті І.М. Бугримової.
Харківський цирк залишається улюбленим місцем дозвілля харків'ян і гостей міста, де глядачі незмінно отримують заряд оптимізму, де веселі жарти, запаморочливі трюки, наші «брати менші» радують: своїм мистецтвом і дарують людям гарний настрій!
Днепропетровский цирк имеет давнюю и интересную историю. Основан в конце ХІХ ст. в г. Екатеринославе (ныне Днепропетровск), и назывался тогда Екатеринославским цирком. Работал этот цирк в здании, построенном Ж. Труцци (существовало до 1929 г.).
С 1932 г. функционировал цирк-шапито, уничтоженный во время 2-й мировой войны.
С 1959 г. действовал стационарный цирк, с 1980 - цирк переместился на Набережную, в центр города, в здание, построенное за проектом П. Ниринберга.
В Днепропетровском цирке выступали выдающиеся деятели циркового искусства: М. Ру-мянцев, Н. Капитанова, Ю. Куклачев, И. Кио, Ю. Никулин, В. Запашный, В. Шевченко, Л. Шевченко, представители династии Дуровых, Яровых, Корниловых, Шемшур, Эльворти, Довейко.
Цирк возглавляли Ф. Яшинов (1932-1970 гг.), А. Никитин (1976-1994 гг.), В. Бруханский (1994 -2010 гг.).
С 2010 г. - генеральный директор, художественный руководитель Днепропетровского государственного цирка - Шабатько В. И.
Днепропетровский государственный цирк знаменит уникальным зданием, аналога которого нет во всем мире. Среди достоинств Днепропетровского цирка оригинального рисунка купольные своды, такой купол дает возможность удобно крепить подвеску аппаратов артиста и создает отличную акустику. Впервые в отечественной практике при строительстве Днепропетровского цирка применили шатровое покрытие из сборных железобетонных элементов. Шатер бродячего цирка-шапито, в данном случае, выступает в измененном масштабе и в другом материале.
Днем – это шатер, вечером, когда «цирк зажигает огни», - как в фокусе иллюзиониста, превращается в жерло вулкана, из которого вырываются огненные чеканные звери, сверкающие в лучах красочной подсветки. Световые эффекты – в духе настоящего циркового представления – являются своеобразной рекламой цирка, выполненной архитектурными средствами.
Отпала необходимость в поясняющих надписях: удачно найденный архитектурный образ свидетельствует о назначениях здания лучше всяких слов. Спроектирован объездной путь, проход на уровне манежа для артистов (которые не сталкиваются с публикой, как в других цирках), вход в зрительный зал – со среднего ряда.
В Днепропетровском цирке продуманы и организованы помещения для животных – конюшни, вольеры, разномерные клетки и многое другое.
Днепропетровский цирк - единственный в Украине цирк с репетиционно - постановочным манежем.
Вместимость зала 1914 человек.
В цирке все сделано для того, чтобы зрители смогли насладиться шоу в полном объеме.
Одесский государственный цирк - один из старейших в Украине и один из первых стационарных цирков на территории Российской Империи. Первый цирк в Одессе был открыт в 1979 г., но просуществовал только 10 лет. Нынешнее здание цирка построено в 1894 г. предпринимателем В. Санценбахером. Одесский цирк сразу прозвали "железным", так как каркас его сделан из металла немецкого производства, состав которого неизвестен, но он не ржавеет и не поддается сварке. Необычность Одесского цирка заключается еще и в том, что расстояние от манежа до купола составляет 22 метра, тогда как стандарт - 18 метров. Зал вмещал 2300 зрителей. С 1908 г. во главе Одесского цирка стоял жандармский полковник С. Малевич. Летом здание цирка использовалось под кинотеатр "Палас-Театр". В цирке проводились чемпионаты по борьбе с участием лучших борцов России и зарубежных стран. После событий 1917 года здание Одесского цирка перешло в собственность городского совета. В 1925 году Одесский цирк получил статус государственного.