На сьогоднішній день історичний музей включає в себе наступні відділи:
1. Історичний музей (пр. Д. Яворницького, 16)
2. Діорама «Битва за Дніпро» (пр. Д. Яворницького, 16)
3. Меморіальний будинок-музей Яворницького (пл. Шевченка, 5)
4. Музей «Літературне Придніпров’я» (пр. Д. Яворницького, 64)
5. Музейний центр О.П. Блаватської та її родини (вул. князя Ярослава Мудрого, 11)
6. Музей історії і розвитку самоврядування Дніпропетровської області (пр. О. Поля, 2)
7. Музей «Громадянський подвиг Дніпропетровщини під час АТО» (пр. Д. Яворницького, 16)
Технический музей - эпохи СССР, в котором представлены ретро автомобили и мотоциклы, военная форма и многое другое. А нас присутствует теплая и уютная атмосфера. Та же вы можете посетить РЕТРО КАФЕ, которое работает ежедневно с 10:00 до 22:00
Київський планетарій - найстаріший та найбільший планетарій в Україні. За розміром куполу ми посідаємо друге місце в Європі з площею екрану 830 кв.м. Щорічно нас відвідує понад 150 тис гостей.
Сьогодні столичний планетарій перетворюється на унікальний науковий, просвітницький, культурний і розважальний простір для Вашого розвитку та відпочинку. В програмі планетарію - сучасні повнокупольні фільми у форматі 360, пізнавальні відео лекції та студії з природних наук і космічної творчості.
Вже в розробці низка науково-розважальних лабораторій та майстер-класів, науково-технологічних експонатів та арт інсталяцій, пізнавальних шоу та вражаючих перформансів, цікавих для дітей від 5 років та дорослих.
Чекаємо всіх, кого надихають безмежні космічні простори Всесвіту та унікальна сферична будівля нашого планетарію.
«Експериментаніум» − місце, де наука стає цікавою!
Це науково-розважальний центр, у якому демонструються закони науки та явища навколишнього світу. Це 1400 кв.м захоплюючого дозвілля і понад 250 експонатів, які не ховаються за вітринами!
250 експонатів музею – це 250 експериментів!
Завдяки інтерактивним експонатам музею кожен його відвідувач може відчути себе справжнім дослідником, «доторкнутися» до науки. Тут власноруч будують мости без жодного цвяха, спостерігають зародження торнадо, зазирають у нескінченність, створюють блискавку, змушують літати магніт і здійснюють чимало нових відкриттів. Хочеш перевірити електропровідність різних предметів, запустити хмаринку під самісіньку стелю, намалювати хитромудрий візерунок за допомогою маятника? Може, мрієш посидіти за кермом справжньої пожежної машини, «розібрати» макет людини «на запчастини»? Тільки простягни руку, щоб ввімкнути, повернути, розкрутити, натиснути, потягти, штовхнути і на власні очі побачити, як працює той чи інший закон, про який йшлося на шкільних уроках.
Постійна експозиція музею присвячена таким розділам фізики, як механіка, оптика, електрика, магнетизм і акустика. Окрему експозицію займає анатомія та відділ – «Таємниці води». А нещодавно ми почали розвивати новий напрямок «Новітні технології». Також у музеї ви знайдете багато різноманітних оптичних ілюзій, головоломки, лазерний і дзеркальний лабіринти, ігрові експонати.
Не загубитися у вирі цікавинок допомагають таблички з поясненням, що супроводжують експонати. Тому можна сміливо мандрувати світом науки абсолютно самостійно. Коли щось незрозуміло, на допомогу поспішають доброзичливі екскурсоводи.
Музей пропонує всім відвідувачам екскурсії, науково-популярні шоу: «Реактив шоу», «Тесла шоу», «Експерименти на кухні», «Лабораторія звуку», «Кристаломанія», «Кріо-лабораторія». Діти залюбки займаються в наукових гуртках, беруть участь у майстер-класах, квестах, іграх і конкурсах. Малеча із задоволенням відмічає в музеї свій день народження. Дитячі дні народження проходять у вигляді квесту: діти поринають у цікаві пригоди разом з героями улюблених книг та мультфільмів.
Школярі мають можливість відвідувати тематичні шкільні екскурсії, які поглиблюють знання в тій чи іншій науковій царині. Разом з учителями ми проводимо інтегровані уроки з різних предметів, лабораторні роботи відповідно до навчальних програм.
Для тих, кому захочеться продовжити експерименти вдома, у музеї є Магазин цікавих подарунків. В ньому можна придбати набори для юних експериментаторів, творчі набори, інтелектуальні ігри, головоломки та енциклопедії не лише для дітей, але й для дорослих.
А якщо ви зголодніли під час екскурсії – на території музею є власне кафе, де можна швидко і смачно перекусити.
«Торкайся експонатів, експериментуй, проводь досліди!» − закликають в музеї «Експериментаніум». Саме завдяки цьому наука перестає бути нудною і до неї з’являється інтерес серед молоді, яку, здавалося б, уже неможливо відтягти від телевізорів і комп’ютерів.
Музей був заснований зусиллями української інтелігенції наприкінці ХІХ століття як перший загальнодоступний музей Києва.
Будівля музею споруджена за проектом московського архітектора Петра Бойцова у неокласичному стилі. Доопрацьовував проект та керував роботами відомий київський зодчий Владислав Городецький. Скульптурне оздоблення фасаду виконано майстернею Еліо Саля.
Перша виставка з нагоди ХІ Всеросійського археологічного з’їзду відкрилася у недобудованому приміщенні Київського міського музею старожитностей і мистецтв у серпні 1899 року. Офіційне відкриття та освячення закладу, який здобув назву Київський художньо-промисловий та науковий музей імені государя імператора Миколи Олександровича, відбулося 30 грудня 1904 року.
1919 року після націоналізації музей став називатися 1-м Державним, з 1924 — Всеукраїнським історичним імені Тараса Шевченка, з 1936 — Державним українським, з 1939 — Державним музеєм українського мистецтва. Під час німецької окупації Києва у 1942 році музей був об’єднаний з колекцією російського мистецтва під загальною назвою Державний музей східноєвропейського мистецтва, 1944 року попередній статус музею було відновлено. У зміні назв музею відобразилися складні процеси життя країни та певні етапи становлення вітчизняної музейної справи. Зокрема, за назвами можна простежити, як змінювався профіль колекції, і як окремі частини первинної збірки відходили, аби стати підґрунтям для народження інших музеїв Києва.
Остання назва цієї інституції — Національний художній музей України — з’явилася 1994 року за часів незалежності української держави, що засвідчило найвищий статус музею як провідної колекції вітчизняного мистецтва, яка і нині залишається духовною скарбницею нашої країни, її гордістю та багатством.
Это наиболее востребованное и известное среди отдыхающих культурное заведение в Трускавце. И недаром, ведь музей расположен в особняке, сооруженной в первой половине 20 века. Тут желающие могут познакомиться ближе с работами выдающегося мастера Михаила Биласа. Помимо оригинальных картин, в музее представлены уникальные гобелены, ковры ручной работы и необычные детские игрушки.
Расположен в современном здании. В коллекции можно увидеть старинную церковную утварь, книги и вещи известных священнослужителей. Музей расположен вблизи церкви Св. Николая, по праву считающейся одной из основных достопримечательностей Трускавца. Строительство церкви приходится на вторую половину XIX века. Ее украшают красивые росписи современных художников, появившиеся после недавней реконструкции. В 1920 году перед церковью выстроили колокольню, небольшую площадь перед храмом украшают скульптуры библейской тематики. Не забудьте заглянуть и на задний дворик, там тоже интересно.
Не пропустите это здание, если вы являетесь поклонником архитектурных сооружений начала прошлого века. Сегодня тут расположился музей города, коллекция занимает 7 залов. Уникальные находки, предметы быта разных эпох, богатейшее культурное наследие края – все это собрано в музее.
Днепр уже давно называют космической столицей Украины. Поэтому, будучи в городе, обязательно посетите Национальный аэрокосмический музей (Национальный центр аэрокосмического образования молодежи имени Макарова). Это единственный в Украине музей ракетно-космической техники, поражающий своими натуральными размерами.
В музее экспонируются подлинные космические станции, спутники, боевые ракеты, натуральные экспонаты агрегатов, входящих в состав различных ракетных комплексов и много других интересных объектов.
Где найти: проспект Гагарина, 26. Часы работы: ежедневно с 10:00 до 19:00.